12 miejskich przystanków w Zamościu będzie obsadzonych roślinami pnącymi.

Jak przekonują miejscy urzędnicy, rośliny będą przyczyniać się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia powietrza, ochładzać wnętrze przystanku w upalne dni, a także cieszyć oczy użytkowników przystanków swoją estetyką.

Z takiego rozwiązania korzysta już wiele innych miast w Polsce, m.in. Kraków i Katowice, a za granicą np. Londyn i Nowy Jork. — Nasadzenia przy przystankach to kolejne z działań, jakie podejmuje Zamość w walce o czyste powietrze. To również sposób na adaptację do zmian klimatycznych poprzez rozwój zielonej infrastruktury – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zamość.

Na początek pnączami sezonowymi zimozielonymi obsadzono 6 przystanków MZK. — Za zakup roślin i wykonanie nasadzeń dziękujemy sponsorowi, firmie Kredyt Inkaso S.A. z Warszawy – napisano na oficjalnej stronie miasta.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.