W Zamościu powstaje restauracja KFC. Będzie to pierwszy lokal KFC w naszym regionie. Znamy lokalizację i przewidywany termin otwarcia.

Restauracja ma działać pod adresem Legionów 8. Teren został już ogrodzony, a nad nim góruje wielki baner „Tu powstaje KFC”. — Będzie to kolejna, po oddanej do użytku w grudniu zeszłego roku „Biedronce”, inwestycja przy ul. Legionów. Jest częścią powstającego tam wielkiego kompleksu handlowo-usługowego. Tworzymy go z myślą o mieszkańcach Zamościa i regionu, którzy w jednym miejscu będą mogli zrobić kompleksowe zakupy w sklepach znanych marek, zjeść, umyć samochód, rodzinnie spędzić czas – mówi Błażej Bartecki, właściciel spółki B4 Bartecki z Tomaszowa Lubelskiego, która zajmuje się budową obiektów komercyjnych.

Spółka B4 Bartecki, właściciel terenu, podpisała już stosowną umowę z KFC. — Rozmowy z hiszpańskim holdingiem AmRest, spółką zarządzającą siecią restauracji w całej Europie, także działającymi pod szyldem KFC, trochę trwały. Bo to bardzo wymagający partner, który, zanim podpisze umowę, bardzo szczegółowo sprawdza i bada każdą lokalizację. Ale udało się nam go przekonać, że warto tę znaną markę ulokować w Zamościu. Jeśli KFC może być w Chełmie czy Lublinie, to dlaczego nie w mieście światowego dziedzictwa kultury? – przekonuje Błażej Bartecki.

Jak ocenia Bartecki, na inwestycji skorzystają lokalni hodowcy i rolnicy, bowiem restauracje KFC znane są z tego, że cenią świeżość i chętnie współpracują z lokalnymi, sprawdzonymi dostawcami mięsa i warzyw.

Budynek KFC ma być gotowy we wrześniu, a pierwszych klientów – także zmotoryzowanych – restauracja przyjmie jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Zatrudnienie w tutejszym KFC znajdzie 40-60 osób z Zamościa i okolic. Będzie to pierwsza restauracja KFC na Zamojszczyźnie i jedna z 265 w Polsce.