Pomnik Jana Pawła II przy Katedrze Zamojskiej

Dziś mija 20 lat od wizyty Jana Pawła II w Zamościu. Papież odwiedził Zamość 12 czerwca 1999 roku. Jak wierni z Zamościa będą świętować ten jubileusz?

Co roku 12 czerwca, na pamiątkę wizyty papieża Jana Pawła II w Zamościu, obchodzony jest Zamojski Dzień Papieski. Nie inaczej jest dzisiaj.

W programie na dziś znalazło się wiele wydarzeń jubileuszowych, m.in. akademia ku czci św. Jana Pawła II w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu (przygotowana przez Rodzinę Szkół im. Jana Pawła II), msza święta w kościele pw. MBKP pod przewodnictwem biskupa Mariana Rojka, uroczysta gala Katolickiego Radia Zamość oraz koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Golec uOrkiestra wystąpi na Rynku Wielkim w Zamościu o godz. 20.00. Szczegółowy program Zamojskiego Dnia Papieskiego 2019, wraz z godzinami poszczególnych wydarzeń, opublikowaliśmy w osobnym artykule.

Portal Zamojski jest patronem medialnym Zamojskiego Dnia Papieskiego 2019.

Najnowsze artykuły w kategorii „Wiadomości”

Piotr Zając i Paweł Fajdek

Paweł Fajdek z gratulacjami od władz Zamościa

Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość, czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem, odwiedził Zamość, by spotkać się z władzami miasta i kibicami.

źródło: rawpixel.com (archiwum)

Piwo będzie droższe? Rząd chce podnieść akcyzę

Aż o 10 procent, a nie 3 procent jak zapowiadano przed wyborami parlamentarnymi, ma wzrosnąć akcyza na piwo i inne wyroby alkoholowe.

fot. Adrian Such

Zamość otrzymał czujniki jakości powietrza

Miasto Zamość, z inicjatywy Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”, otrzymało cztery czujniki jakości powietrza ufundowane przez Veolię Wschód.

źródło: zamosc.pl

Znamy skład Młodzieżowej Rady Miasta Zamość

Młodzieżowa Rada Miasta Zamość, wybrana na kadencję 2019-2021, rozpoczęła swoją działalność. Podajemy jej skład, w tym nazwiska osób zasiadających w prezydium Rady.