Pomnik Jana Pawła II przy Katedrze Zamojskiej

Dziś mija 20 lat od wizyty Jana Pawła II w Zamościu. Papież odwiedził Zamość 12 czerwca 1999 roku. Jak wierni z Zamościa będą świętować ten jubileusz?

Co roku 12 czerwca, na pamiątkę wizyty papieża Jana Pawła II w Zamościu, obchodzony jest Zamojski Dzień Papieski. Nie inaczej jest dzisiaj.

W programie na dziś znalazło się wiele wydarzeń jubileuszowych, m.in. akademia ku czci św. Jana Pawła II w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu (przygotowana przez Rodzinę Szkół im. Jana Pawła II), msza święta w kościele pw. MBKP pod przewodnictwem biskupa Mariana Rojka, uroczysta gala Katolickiego Radia Zamość oraz koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Golec uOrkiestra wystąpi na Rynku Wielkim w Zamościu o godz. 20.00. Szczegółowy program Zamojskiego Dnia Papieskiego 2019, wraz z godzinami poszczególnych wydarzeń, opublikowaliśmy w osobnym artykule.

Portal Zamojski jest patronem medialnym Zamojskiego Dnia Papieskiego 2019.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.