Rynek Wielki w Zamościu

Miasto Zamość zostało laureatem konkursu Business Excellence w kategorii „Gmina Proinwestycyjna” organizowanego przez Lubelski Klub Biznesu.

Konkurs jest elementem Programu Promocji Firm i Gmin Business Excellence, którego zadaniem jest wyróżnianie i nagradzanie najlepszych firm i samorządów z regionu, wywierających istotny wpływ na rozwój gospodarczy Lubelszczyzny.

Do tytułu Laureata „Business Excellence” nominowane były samorządy, które wyróżniają się swoją przedsiębiorczością. Kapituła oceniała m.in. wyniki finansowe, innowacyjność, działania promocyjne, dostępność i jakość oferty inwestycyjnej, standardy obsługi inwestora, relacje z przedsiębiorcami.

Zamość laureatem w kategorii „Gmina Proinwestycyjna”

Konkurs odbywał się w kategoriach: Smart Gmina, Eko Gmina, Gmina Proinwestycyjna, Gmina Obywatelska. Miasto Zamość zostało laureatem w kategorii „Gmina Proinwestycyjna”. Statuetkę oraz list gratulacyjny w imieniu prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka odebrał Tomasz Kossowski, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Zamość.

Nagroda jest podsumowaniem działań i efektem wytężonej pracy Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych na rzecz tworzenia przedsiębiorcom dogodnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej – czytamy w komunikacie prasowym Urzędu Miasta Zamość.