Dziś od samego rana na Rynku Wielkim w Zamościu trwa budowa boiska do gry w siatkówkę plażową. Już w najbliższy weekend Zamość zainauguruje Plażę Open 2019 – ogólnopolski cykl turniejów w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn.

W tym roku Plaża Open zawita do następujących miejscowości: Zamościa, Mysłowic, Łodzi, Rybnika i Białegostoku. Turniej w Zamościu odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Mecze mają być rozgrywane na tymczasowym boisku plażowym przed Ratuszem, a także na terenach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mecze o złoto będą transmitowane 30 czerwca od godz. 12.45 na antenie TVP Sport.

Takiej inauguracji cyklu Plaża Open mogliśmy sobie życzyć. Piękna sceneria zabytkowego Rynku Wielkiego, a także bliskość obiektów sportowych OSiR sprawiają, że do Zamościa rokrocznie przybywa coraz więcej siatkarek i siatkarzy, a także kibiców, którzy zakochali się w pięknym mieście Zamość – mówi Marcin Strządała, organizator Plaży Open (BDB Event).

200 ton piasku przed Ratuszem

Około 200 ton piasku będzie przywiezione na Rynek Wielki – zapowiadał Mateusz Ferens, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, podczas niedawnej konferencji prasowej w Ratuszu. Dziś od samego rana na Rynku Wielkim trwa budowa boiska do gry, wraz z trybunami dla kibiców.

Plaża Open to jednak nie tylko wydarzenia sportowe, ale też dużo zabawy dla dzieci, kibiców i turystów. Nie zabraknie AquaWave, czyli boiska wypełnionego wodą. Nowością przygotowaną przez organizatorów będzie strefa spa z sauną, jacuzzi i kriokomorą. Kolejne atrakcje to m.in. gry, zabawy i konkursy. Na sobotni wieczór zaplanowano występ kabaretowy oraz dyskotekę na piasku.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tegorocznej Plaży Open w Zamościu. Szczegółowy program opublikowaliśmy w osobnym artykule.