W Zamościu, w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, odbędzie się akcja zwalczania komarów, meszek i kleszczy. Do walki z komarami dołącza też sklep Castorama, który przekaże… budki lęgowe dla jerzyków.

Jak zapewniają władze miasta, substancje, które mają być rozpylane w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, zostały dopuszczone przez Ministerstwo Zdrowia do obrotu i nie są szkodliwe dla ludzi i zwierząt, w szczególności pszczół.

Podobnie jak w latach ubiegłych, środki zostaną rozpylone w następujących lokalizacjach: wzdłuż rzeki Łabuńki na odcinku od ul. Weteranów do Alei 1 Maja, wzdłuż rzeki Topornicy na odcinku od ostatnich bloków TBS przy ul. Lipskiej do ujścia do rzeki Łabuńki, a także w parku miejskim (teren wokół stawu i rowu doprowadzającego wodę, główne aleje) oraz w okolicach zalewu.

Budki lęgowe od Castoramy

To nie jedyny pomysł na walkę z komarami. — Sklep Castorama przekaże budki lęgowe dla ptaków jerzyków, które będą dodatkową, ekologiczną bronią w walce z komarami. Budki będą rozmieszczane na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej im. W. Łukasińskiego – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zamość.

Druga akcja zwalczania komarów, meszek i kleszczy na terenie Zamościa odbędzie się w lipcu lub sierpniu. O jej terminie będziemy jeszcze informować.