Janusz Kobeszko, Andrzej Wnuk, Magdalena Godek

Realizacja rządowego programu Mieszkanie Plus w Zamościu – to temat konferencji prasowej, którą zorganizowano dziś w Ratuszu.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział: prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, Janusz Kobeszko – przedstawiciel zarządu PFR Nieruchomości oraz Magdalena Godek – prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Zamościu.

Miasto Zamość było piątym samorządem w kraju, które zgłosiło akces do programu Mieszkanie Plus. Razem z panią prezes TBS Magdaleną Godek przekazaliśmy grunt przy ul. Parkowej, to jest pas między Parkową a Chłodną, gdzie działają bloki TBS. Staramy się, aby udało się nam w Zamościu tę inwestycję zrealizować, a realizatorem tej inwestycji jest PFR Nieruchomości – poinformował prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

96 rodzin będzie mogło zamieszkać w tych mieszkaniach. Będą dominowały mieszkania 2- i 3-pokojowe. (…) Będzie to 6 budynków 4-kondygnacyjnych – ogłosił Janusz Kobeszko z PFR Nieruchomości, jednocześnie zachęcając do wypełniania ankiet dostępnych online. Ich celem jest określenie skali zainteresowania mieszkańców Zamościa programem Mieszkanie Plus.

Kiedy rozpocznie się budowa tych mieszkań? — Z zapowiedzi inwestora wynika, że jeszcze w sierpniu wystąpi o pozwolenie na budowę, więc w 4. kwartale powinniśmy ruszyć z tym projektem w Zamościu – powiedział Andrzej Wnuk.

Pełny film z konferencji publikujemy poniżej.