Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk gościł dziś (9.07) drużynę tenisa stołowego PWSZ Zamość, aby złożyć jej gratulacje za niedawne sukcesy.

W spotkaniu w Ratuszu wzięli udział: prezydent Andrzej Wnuk, wiceprezydent Małgorzata Bzówka, Piotr Orzechowski – dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość, mgr Jerzy Korniluk – kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu, a także trener Piotr Kostrubiec wraz z tenisistami.

Trener i zawodnicy PWSZ Zamość otrzymali od prezydenta Zamościa gratulacje za swoje dotychczasowe sukcesy: zwycięstwo w I lidze, a także zdobycie Pucharu Europy TT Inter Cup i Akademickiego Mistrzostwa Polski. — Zdarzyło mi się kilka razy oglądać tych zawodników w akcji i chylę czoła. Jestem z tego pokolenia, które grało w ping-ponga tylko na korytarzu w szkole, więc doceniam kunszt tychże panów. Świetną robotę zrobiliście, zwłaszcza dla popularyzacji tej dyscypliny w Zamościu – powiedział prezydent Andrzej Wnuk.

Prezydent podziękował władzom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu za wspieranie drużyny. Jak się okazało, z wzajemnością. — Chciałbym podziękować panu prezydentowi i pani wiceprezydent za szybkie spotkania, bo w tej drużynie w tym sezonie działo się tak dużo, z taką dużą zmiennością, potrzeby gwałtowanie wystrzeliły, że pan prezydent i pani wiceprezydent – w zależności od tego, kto był na miejscu – zawsze w ciągu trzech minut byli gotowi się spotkać – podkreślił mgr Jerzy Korniluk, kanclerz PWSZ w Zamościu.

Więcej o niedawnych sukcesach PWSZ Zamość mówiono podczas uroczystego spotkania, które zorganizowano 28 czerwca w siedzibie uczelni – relację i film z tego spotkania opublikowaliśmy w osobnym artykule.