Eurofolk Zamość 2019 – koncert „Gospodarze-Gościom”

Koncertem pt. „Gospodarze-Gościom” rozpoczął się wczoraj (9 lipca) XVIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Eurofolk”.

Na Rynku Wielkim w Zamościu, dla zgromadzonej publiczności oraz zespołów festiwalowych z różnych zakątków świata (Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Gruzji, Kanady, USA i Węgier), wystąpiły dwa zespoły z Polski – Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” i oraz zespół „Krywań” z Zakopanego.

Pomimo zmiennej pogody, koncert zgromadził sporą publiczność. Poniżej publikujemy zdjęcia z koncertu i szczegóły na kolejne dni.

Eurofolk Zamość 2019 – co w programie?

Już dziś (10 lipca) o godz. 17.40 z parkingu przy Zamojskim Domu Kultury wyruszy korowód z udziałem zespołów festiwalowych. Celem ma być Rynek Wielki, gdzie o godz. 19.00 odbędzie się prezentacja zespołów i koncert inauguracyjny. Seria koncertów na Rynku Wielkim potrwa do niedzieli (14 lipca).

Ponadto w dniach 12-14 lipca na Rynku Wielkim potrwa kiermasz sztuki ludowej. To jednak nie koniec atrakcji. — Jak co roku zapraszamy mieszkańców Zamościa do wspólnych zabaw tanecznych przy ogródkach restauracyjnych na Rynku Wielkim po koncertach wieczornych. Takie zabawy odbywać się będą w piątek i sobotę (12, 13 lipca) od godz. 20.30 – czytamy w zaproszeniu.

Organizatorzy: Zamojski Dom Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Patroni honorowi: marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tegorocznego Eurofolku. Szczegółowy program festiwalu i ceny biletów podaliśmy w zapowiedzi tutaj.