Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Jak wygląda sytuacja w Zamościu? Władze miasta podzieliły się informacją nt. wolnych miejsc.

Jak informuje Urząd Miasta Zamość, w publicznych szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych (tj. licea, technika, szkoły branżowe) pozostało łącznie 214 miejsc dla absolwentów szkół podstawowych (42 w liceach, 118 w technikach, 54 w szkołach branżowych) oraz łącznie 209 dla absolwentów gimnazjów (51 w liceach, 141 w technikach, 17 w szkołach branżowych).

Rekrutacja przebiegła w naszych szkołach bardzo sprawnie. Mamy jeszcze ponad 400 miejsc wolnych, więc spodziewam się, że uczniowie w systemie pod kategorią „niezakwalifikowani aktywni” znajdą również swoje miejsce do kontynuacji nauki – mówi Małgorzata Bzówka, wiceprezydent Zamościa. — Niepokoi mnie małe zainteresowanie szkołami branżowymi i jest to tendencja ogólnopolska, ale tutaj tylko systemowe zmiany mogą poprawić wynik rekrutacji – dodaje Bzówka.

Rekrutacja uzupełniająca

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji ogłoszonym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, rekrutacja uzupełniająca potrwa do 26 lipca. Do 15 sierpnia komisje rekrutacyjne będą miały czas na zweryfikowanie złożonych wniosków. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie ogłoszona 16 sierpnia o godz. 10.00, natomiast podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych nastąpi 29 sierpnia o godz. 15.00.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.