Rafał Zwolak przeciwko budowie spalarni odpadów w Zamościu

Rafał Zwolak, rady Rady Miasta Zamość, zachęca do udziału w czwartkowym proteście ws. budowy spalarni odpadów w Zamościu.

To dla nas być albo nie być. A raczej oddychać czystym powietrzem, albo być skazanym na wyziewy ze spalarni śmieci. My przez rok walczyliśmy, by spalarnia nie powstała. Teraz pora na ruch prezydenta miasta – podkreśla Rafał Zwolak.

Przypomnijmy – członkowie Społecznego Komitetu „NIE dla spalarni śmieci w Zamościu” spotkali się w sobotę (13 lipca) z dziennikarzami lokalnych mediów, aby ogłosić zaostrzenie swoich działań. W trakcie konferencji zaprosili mieszkańców Zamościa i całego powiatu zamojskiego do obecności na proteście, który odbędzie się 18 lipca (czwartek) o godz. 15.30 przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu, tuż przed zjazdem do firmy Veolia, która planuje budowę spalarni.

Niech nas będzie dużo, jak najwięcej. Pokażmy wspólnie, że nie chcemy w Zamościu spalarni śmieci – zachęca radny Zwolak.

Najnowsze artykuły w kategorii „Wiadomości”

materiał nadesłany

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu – w Europie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu po raz kolejny weźmie udział w programach Unii Europejskiej.

Sylwester w Zamościu

Sylwester 2019/2020: wystąpi m.in. Golden Life

Znamy pierwsze szczegóły tegorocznej imprezy sylwestrowej w Zamościu. Jak dowiedział się Portal Zamojski, wystąpi m.in. zespół Golden Life.

fot. Adrian Such

Na Rynku Wielkim powstaje „Świetlny Labirynt”

Na Rynku Wielkim w Zamościu powstaje „Świetlny Labirynt” – nowa atrakcja na sezon zimowy.

fot. Adrian Such (archiwum)

Idzie zima. W Zamościu spadł pierwszy śnieg

Zima zbliża się wielkimi krokami. Tej nocy w Zamościu spadł pierwszy śnieg. Choć nie jest go dużo, w mieście ruszyła akcja odśnieżania ulic i chodników.