Na ulicy Wyszyńskiego, przy dojeździe do Ronda Kardynała Stefana Wyszyńskiego, pojawiły się czerwone linie wibracyjne.

Przypomnijmy – w czerwcu ubiegłego roku na skrzyżowaniu zmieniła się organizacja ruchu. Skrzyżowanie stało się typowym rondem – zniknęły znaki STOP na ulicach Odrodzenia i Zamoyskiego, zaś ul. Wyszyńskiego przestała być drogą z pierwszeństwem przejazdu.

Taki zabieg zdecydowanie poprawił warunki ruchu na skrzyżowaniu, ale niestety – pomimo upływu czasu – część kierowców wciąż nie zwalnia dojeżdżając ulicą Wyszyńskiego do ronda – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Zamość.

Mając na uwadze wieloletnie przyzwyczajenia niektórych kierowców, Zarząd Dróg Grodzkich wykonał w kilku miejscach ulicy Wyszyńskiego poprzeczne czerwone linie, które powodują wibracje podczas przejeżdżania. Wibracje mają zwiększać ostrożność kierujących przy zbliżaniu się do ronda.

Najnowsze artykuły w kategorii „Wiadomości”

materiał nadesłany

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu – w Europie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu po raz kolejny weźmie udział w programach Unii Europejskiej.

Sylwester w Zamościu

Sylwester 2019/2020: wystąpi m.in. Golden Life

Znamy pierwsze szczegóły tegorocznej imprezy sylwestrowej w Zamościu. Jak dowiedział się Portal Zamojski, wystąpi m.in. zespół Golden Life.

fot. Adrian Such

Na Rynku Wielkim powstaje „Świetlny Labirynt”

Na Rynku Wielkim w Zamościu powstaje „Świetlny Labirynt” – nowa atrakcja na sezon zimowy.

fot. Adrian Such (archiwum)

Idzie zima. W Zamościu spadł pierwszy śnieg

Zima zbliża się wielkimi krokami. Tej nocy w Zamościu spadł pierwszy śnieg. Choć nie jest go dużo, w mieście ruszyła akcja odśnieżania ulic i chodników.