Stare Miasto w Zamościu

Ważny komunikat dla kierowców i pieszych – już jutro (7 sierpnia) na terenie Starego Miasta w Zamościu zostanie wprowadzona „strefa zamieszkania”.

Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym, „strefa zamieszkania” to obszar obejmujący drogi zawarte pomiędzy znakami D-40 („strefa zamieszkania”) i D-41 (koniec strefy). W strefie zamieszkania obowiązują następujące zasady:
– pierwszeństwo pieszych i rowerzystów,
– ograniczenie prędkości jazdy do 20 km/h,
– parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych.

Jak informują miejscy urzędnicy, wprowadzenie strefy zamieszkania jest pierwszym etapem realizacji dokumentu pn. „Stare Miasto w Zamościu. Plan Zarządzania Dobrem Światowego Dziedzictwa UNESCO”, który zakłada m.in. ograniczenie ruchu samochodowego na Starym Mieście.

Najnowsze artykuły w kategorii „Wiadomości”

Piotr Zając i Paweł Fajdek

Paweł Fajdek z gratulacjami od władz Zamościa

Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość, czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem, odwiedził Zamość, by spotkać się z władzami miasta i kibicami.

źródło: rawpixel.com (archiwum)

Piwo będzie droższe? Rząd chce podnieść akcyzę

Aż o 10 procent, a nie 3 procent jak zapowiadano przed wyborami parlamentarnymi, ma wzrosnąć akcyza na piwo i inne wyroby alkoholowe.

fot. Adrian Such

Zamość otrzymał czujniki jakości powietrza

Miasto Zamość, z inicjatywy Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”, otrzymało cztery czujniki jakości powietrza ufundowane przez Veolię Wschód.

źródło: zamosc.pl

Znamy skład Młodzieżowej Rady Miasta Zamość

Młodzieżowa Rada Miasta Zamość, wybrana na kadencję 2019-2021, rozpoczęła swoją działalność. Podajemy jej skład, w tym nazwiska osób zasiadających w prezydium Rady.