Trening zawodników Padwy Zamość

Szczypiorniści pierwszoligowej Padwy Zamość przygotowują się do nowego sezonu. 

Po wakacyjnej przerwie trener Marcin Czerwonka zabrał swoich podopiecznych do sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, gdzie w krótkich słowach nakreślił plan zajęć. Kilka minut później drużyna cierpliwie pokonywała kolejne metry bieżni, co chwilę zerkając na pulsometry.

W jakiej formie są zawodnicy? — Widać po chłopakach, że oprócz leżenia na plaży widzieli też na oczy siłownię, a i na rowerach ładne kilometry przejechali – przyznaje trener Marcin Czerwonka. — Wakacje jednak już się skończyły i pora brać się do pracy. Pierwszy tydzień to tradycyjnie testy i sprawdziany motoryczno-wydolnościowe. Żeby zaś nie było zbyt monotonnie, to będę na zmianę ordynował chłopakom zajęcia na bieżni, w siłowni i w hali – dodaje Czerwonka.

22 sierpnia Padwa Zamość zagra w Sandomierzu z bardzo ciekawym rywalem – będzie nim Sydney University Handball, czyli mistrz Austrarii i Oceanii, który przebywa w Sandomierzu na zgrupowaniu. Dwa dni później w hali OSiR w Zamościu Padwa podejmie Azoty II Puławy. — W sumie planujemy rozegrać 9-10 sparingów, podobnie zresztą jak było miejsce w ubiegłym roku. Wówczas zdało to egzamin i liczę, że tym razem będzie podobnie – podsumowuje trener.