Trening zawodników Padwy Zamość

Szczypiorniści pierwszoligowej Padwy Zamość przygotowują się do nowego sezonu. 

Po wakacyjnej przerwie trener Marcin Czerwonka zabrał swoich podopiecznych do sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, gdzie w krótkich słowach nakreślił plan zajęć. Kilka minut później drużyna cierpliwie pokonywała kolejne metry bieżni, co chwilę zerkając na pulsometry.

W jakiej formie są zawodnicy? — Widać po chłopakach, że oprócz leżenia na plaży widzieli też na oczy siłownię, a i na rowerach ładne kilometry przejechali – przyznaje trener Marcin Czerwonka. — Wakacje jednak już się skończyły i pora brać się do pracy. Pierwszy tydzień to tradycyjnie testy i sprawdziany motoryczno-wydolnościowe. Żeby zaś nie było zbyt monotonnie, to będę na zmianę ordynował chłopakom zajęcia na bieżni, w siłowni i w hali – dodaje Czerwonka.

22 sierpnia Padwa Zamość zagra w Sandomierzu z bardzo ciekawym rywalem – będzie nim Sydney University Handball, czyli mistrz Austrarii i Oceanii, który przebywa w Sandomierzu na zgrupowaniu. Dwa dni później w hali OSiR w Zamościu Padwa podejmie Azoty II Puławy. — W sumie planujemy rozegrać 9-10 sparingów, podobnie zresztą jak było miejsce w ubiegłym roku. Wówczas zdało to egzamin i liczę, że tym razem będzie podobnie – podsumowuje trener.

Najnowsze artykuły w kategorii „Wiadomości”

Piotr Zając i Paweł Fajdek

Paweł Fajdek z gratulacjami od władz Zamościa

Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość, czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem, odwiedził Zamość, by spotkać się z władzami miasta i kibicami.

źródło: rawpixel.com (archiwum)

Piwo będzie droższe? Rząd chce podnieść akcyzę

Aż o 10 procent, a nie 3 procent jak zapowiadano przed wyborami parlamentarnymi, ma wzrosnąć akcyza na piwo i inne wyroby alkoholowe.

fot. Adrian Such

Zamość otrzymał czujniki jakości powietrza

Miasto Zamość, z inicjatywy Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”, otrzymało cztery czujniki jakości powietrza ufundowane przez Veolię Wschód.

źródło: zamosc.pl

Znamy skład Młodzieżowej Rady Miasta Zamość

Młodzieżowa Rada Miasta Zamość, wybrana na kadencję 2019-2021, rozpoczęła swoją działalność. Podajemy jej skład, w tym nazwiska osób zasiadających w prezydium Rady.