Ul. Namysłowskiego w Zamościu

Zakończyła się przebudowa ul. Namysłowskiego w Zamościu. Jezdnia zyskała nową nawierzchnię. Co jeszcze zostało wykonane?

Po przebudowie można korzystać z nowego przejścia dla pieszych, chodników po obu stronach oraz ścieżki rowerowej. Ponadto wyznaczono specjalny pas postojowy dla samochodów ciężarowych dojeżdżających do zakładów zbożowych. Ze względu na tonaż aut konstrukcja nawierzchni została wzmocniona stalową siatką.

Wykonawcą prac zleconych przez Zarząd Dróg Grodzkich było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Zamościu. Przebudowa zakończyła się zgodnie z ustalonym terminem. Koszt robót budowlanych wyniósł ok. 1 963 000 zł.

Najnowsze artykuły w kategorii „Wiadomości”

Piotr Zając i Paweł Fajdek

Paweł Fajdek z gratulacjami od władz Zamościa

Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość, czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem, odwiedził Zamość, by spotkać się z władzami miasta i kibicami.

źródło: rawpixel.com (archiwum)

Piwo będzie droższe? Rząd chce podnieść akcyzę

Aż o 10 procent, a nie 3 procent jak zapowiadano przed wyborami parlamentarnymi, ma wzrosnąć akcyza na piwo i inne wyroby alkoholowe.

fot. Adrian Such

Zamość otrzymał czujniki jakości powietrza

Miasto Zamość, z inicjatywy Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”, otrzymało cztery czujniki jakości powietrza ufundowane przez Veolię Wschód.

źródło: zamosc.pl

Znamy skład Młodzieżowej Rady Miasta Zamość

Młodzieżowa Rada Miasta Zamość, wybrana na kadencję 2019-2021, rozpoczęła swoją działalność. Podajemy jej skład, w tym nazwiska osób zasiadających w prezydium Rady.