Nowoczesna baza dydaktyczna, rozbudowany system stypendialny, a przede wszystkim bezpłatne studia licencjackie i inżynierskie – to jedne z wielu atutów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu.

Uczelnia ciągle się rozwija – powstają nowe pracownie, laboratoria z nowoczesnym sprzętem, a kierunki studiów są dostosowywane do potrzeb krajowego i zagranicznych rynków pracy. Bogata oferta dydaktyczna PWSZ w Zamościu zawiera zarówno kierunki humanistyczne, jak i te związane z medycyną, obronnością państwa czy naukami ścisłymi. Wśród kierunków znajdujących się w ofercie 3-letnich studiów licencjackich są: pielęgniarstwo, bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, filologia angielska, pedagogika, turystyka i rekreacja. Trwające 3,5 roku studia inżynierskie to mechanika i budowa maszyn oraz logistyka.

Na potrzeby kierunku pielęgniarstwo w uczelni powstało 6 pracowni pielęgniarstwa. Są to pracownie: umiejętności pielęgniarskich, higieny osobistej, ratunkowa, badań fizykalnych i pediatryczna – wszystkie wyposażone w profesjonalny sprzęt, dzięki któremu student pielęgniarstwa nabywa umiejętności, które pozwalają mu na wkroczenie bez obaw w życie zawodowe.

Powstałe w latach 2009-2015 laboratoria wchodzące w skład Centrum Badań i Transferu Technologii PWSZ w Zamościu to ponad 20 milionowa inwestycja. Laboratoria – wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt – stanowią bazę dydaktyczną dla kierunku mechanika i budowa maszyn. Odbywają się w nich zajęcia praktyczne, podczas których studenci zdobywają umiejętności na miarę przyszłego inżyniera, m.in. na 5-osiowej frezarce CNC, tokarce CNC, wycinarce wodnej czy plazmowej.

Pracownia bezpieczeństwa narodowego, wyposażona m.in. w strzelnicę laserową, powstała w 2018 roku w związku z prowadzeniem kierunku bezpieczeństwo narodowe. W pracowni odbywają się m.in. zajęcia strzeleckie.

Najnowszą inwestycją uczelni, realizowaną w bieżącym roku, której wartość to blisko pół miliona złotych, jest instalacja nowej sieci komputerowej. W budynku uczelni przy ul. Zamoyskiego 64 powstały dwie nowoczesne pracownie komputerowe wyposażone w wysokiej jakości sprzęt oraz specjalistyczne oprogramowanie. Już od 1 października z tych dwóch pracowni będą mogli korzystać studenci zamojskiej PWSZ.

Indywidualna organizacja studiów

Uczelnia ciągle dostosowuje się do zmieniającego się otoczenia i potrzeb studentów. Osoby pracujące lub te, które z innego powodu nie mogą codziennie uczęszczać na zajęcia, mogą skorzystać z indywidualnej organizacji studiów. Pozwala to na indywidualne ustalanie terminów zajęć, zaliczeń oraz egzaminów.

Stypendia w PWSZ

System stypendialny w uczelni jest szeroko rozbudowany i obejmuje wszystkie możliwe do wykorzystania formy wsparcia studentów. Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego 2019/2020 kwoty poszczególnych stypendiów ulegną zwiększeniu i będą wahać się od 500 do 1200 zł. Student – w zależności od tego, jaką formą wsparcia zostanie objęty – może otrzymywać miesięcznie nawet 2000 zł.

Studia podyplomowe

Dla osób, które chciałyby uzupełnić już zdobytą wiedzę albo też planują zmianą profilu zawodowego bądź przekwalifikowanie się, PWSZ w Zamościu ma w swojej ofercie studia podyplomowe. Szeroki wachlarz kierunków (liczący blisko 40 pozycji) sprawia, że każdy zainteresowany podjęciem dalszej nauki znajdzie coś dla siebie.

Rekrutacja trwa

Rekrutacja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Zamościu trwa. Biura rekrutacji znajdują się w dwóch lokalizacjach – przy ul. Zamoyskiego 64 (dla kierunków: bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, turystyka i rekreacja, logistyka, mechanika i budowa maszyn) oraz ul. Hrubieszowskiej 24 (dla kierunków: pielęgniarstwo, pedagogika, filologia angielska oraz studiów podyplomowych).

Rodzaj publikacji: Artykuł sponsorowany

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.