W Zamościu trwa nabór wniosków o przyznanie stypendiów na rok szkolny 2019/2020. Kto może dostać stypendium i gdzie należy składać wnioski?

Jak informuje Urząd Miasta Zamość, warunki otrzymania stypendium szkolnego są następujące: zamieszkiwanie ucznia na terenie Miasta Zamość, wiek do 24 lat, dochód nie większy niż 528 zł netto na członka rodziny. Wniosek o przyznanie stypendium składają rodzice ucznia, a w przypadku uczniów pełnoletnich – sami uczniowie.

Wnioski należy składać w szkole, do której uczęszcza uczeń. Jest jednak wyjątek – słuchacze kolegiów, uczniowie uczęszczający do szkół niepublicznych oraz uczniowie zamieszkujący na terenie Zamościa, ale uczęszczający do szkół poza miastem składają wnioski nie w szkole, ale w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zamość.

Nabór wniosków potrwa do 16 września. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Zamość (tel. 84 677 24 57, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.