W Zamościu trwa nabór wniosków o przyznanie stypendiów na rok szkolny 2019/2020. Kto może dostać stypendium i gdzie należy składać wnioski?

Jak informuje Urząd Miasta Zamość, warunki otrzymania stypendium szkolnego są następujące: zamieszkiwanie ucznia na terenie Miasta Zamość, wiek do 24 lat, dochód nie większy niż 528 zł netto na członka rodziny. Wniosek o przyznanie stypendium składają rodzice ucznia, a w przypadku uczniów pełnoletnich – sami uczniowie.

Wnioski należy składać w szkole, do której uczęszcza uczeń. Jest jednak wyjątek – słuchacze kolegiów, uczniowie uczęszczający do szkół niepublicznych oraz uczniowie zamieszkujący na terenie Zamościa, ale uczęszczający do szkół poza miastem składają wnioski nie w szkole, ale w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zamość.

Nabór wniosków potrwa do 16 września. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Zamość (tel. 84 677 24 57, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).