„Wspieramy praworządnych prokuratorów!” – to hasło pikiety, która odbyła się dziś na Rynku Wielkim w Zamościu gromadząc kilkanaście osób.

Zgromadzenie rozpoczęło się o godz. 17.30. Uczestnicy przynieśli ze sobą flagi Polski i Unii Europejskiej, a także transparenty związane z tematyką pikiety. Najpierw zaśpiewali hymn narodowy, potem zaczęli wygłaszać przemówienia.

Dzisiaj, 11 września, miało się odbyć postępowanie dyscyplinarne przeciwko prokuratorowi Krzysztofowi Parchimowiczowi. Ostatni zarzut to rzekome odbieranie autorytetu ministrowi sprawiedliwości. Żeby okazać wsparcie panu prokuratorowi, 19 miast z całej Polski zorganizowało pikiety (…). Kiedy sprawa stała się głośna, a do pikiet zaczęły dołączać kolejne organizacje, nagle posiedzenie komisji dyscyplinarnej zostało odwołane. Presja ma sens! – odczytała jedna z uczestniczek.

Pikieta miała swoich przeciwników. — Że nie ma głodnych dzieci teraz w Polsce, tak? O to chodzi? Za Tuska były głodne, teraz nie! – wykrzyczał pewien mężczyzna. Chwilę później został upomniany, a następnie wyprowadzony przez policję.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.