Od lewej: płk Tadeusz Nastarowicz, Przemysław Czarnek

Dziś w Lublinie podpisano porozumienie dotyczące współpracy między Lubelskim Urzędem Wojewódzkim a 2. Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej.

Porozumienie podpisali wojewoda lubelski Przemysław Czarnek oraz dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusz Nastarowicz. Dokument przewiduje różne formy współpracy, m.in. wzajemne udostępnianie informacji, analiz, prognoz dotyczących zdarzeń mających wpływ na poziom bezpieczeństwa w województwie lubelskim, doraźne konsultacje, uzgadnianie i organizowanie wspólnych przedsięwzięć takich jak seminaria, konferencje, szkolenia, ćwiczenia i treningi, a także popularyzację działań w zakresie ochrony ludności.

Wojewoda pozytywnie ocenił 2. Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej. — Jest niezwykle mobilna i sprawna w sytuacjach zagrożenia mieszkańców i ich mienia, które niestety raz po raz spotykają nas. Te działania w gminie Wojciechów i Modliborzyce, ale też działania poza granicami naszego województwa, w województwie świętokrzyskim, rzeczywiście potwierdzają pełną sprawność – powiedział Przemysław Czarnek.

Z kolei dowódca 2. LBOT dobrze ocenił dotychczasową współpracę z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim. — Kataklizmy, które nawiedziły nasz region w tym roku umocniły nas jeszcze bardziej w przekonaniu, że ten kierunek współpracy, który podjęliśmy jest bardzo dobry. Podpisane dziś porozumienie scementuje współpracę między naszymi służbami – zapewnił płk Tadeusz Nastarowicz.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.