Maria Kietlińska 1954-2019

Nie żyje Maria Kietlińska – chirurg szczękowo-twarzowy, lekarz stomatolog, osobistość Zamościa i Zamojszczyzny. Odeszła wczoraj w wieku 65 lat.

Maria Kietlińska od 40 lat leczyła wszystkich i wszędzie. Jej niezatrzymywalna energia powodowała, że – poza swoją przychodnią czy zamojskimi szpitalami i innymi przychodniami – leczyła w szkołach, więzieniach, sierocińcach, klasztorach, domach pomocy i wszędzie tam, gdzie ludzie jej potrzebowali. Na fotelu stomatologicznym zasiadali u niej zarówno przechodnie z ulicy, jak i prezydenci, skazańcy, przedszkolaki, zakonnicy, najbliższa rodzina. Zawsze otoczona oddanym zespołem specjalistów lekarsko-pielęgniarskich, sprawiała niemożliwe możliwym.

Maria Kietlińska zbudowała szczęśliwą rodzinę z Kazimierzem Kietlińskim, mając dwójkę dzieci oraz czwórkę wnuków. Swoim życiem pisała własną historię i opowiedziała to, co chciała przekazać. Jej serce zawsze rwało się do przodu. W pełnym rozpędzie zarażała swoją energią i życiem wszystkich wokół.

Zatrzymała się. Niezatrzymywalna.

Maria Kietlińska odeszła tak jak żyła – z chirurgiczną precyzją, o zachodzie słońca, 18 września 2019 roku, w dniu kolejnej rocznicy swojego ślubu.

Uroczystości pogrzebowe

Msza święta zostanie odprawiona 22 września (niedziela) o godz. 15.00 w kościele Św. Brata Alberta w Zamościu.

Złożenie urny z prochami nastąpi 23 września (poniedziałek) o godz. 15.00 w kolumbarium na Cmentarzu Wilanowskim w Warszawie.

Wolą zmarłej było, aby pieniądze przeznaczone na kwiaty przekazać na konto Stowarzyszenia Rakowiak.pl (oficjalna nazwa: Stowarzyszenie Pacjentów i Osób Wspierających Chorych na Guzy Neuroendokrynne z siedzibą w Warszawie). Numer konta bankowego: 86 2490 0005 0000 4530 3777 7997.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.