Maria Kietlińska 1954-2019

Nie żyje Maria Kietlińska – chirurg szczękowo-twarzowy, lekarz stomatolog, osobistość Zamościa i Zamojszczyzny. Odeszła wczoraj w wieku 65 lat.

Maria Kietlińska od 40 lat leczyła wszystkich i wszędzie. Jej niezatrzymywalna energia powodowała, że – poza swoją przychodnią czy zamojskimi szpitalami i innymi przychodniami – leczyła w szkołach, więzieniach, sierocińcach, klasztorach, domach pomocy i wszędzie tam, gdzie ludzie jej potrzebowali. Na fotelu stomatologicznym zasiadali u niej zarówno przechodnie z ulicy, jak i prezydenci, skazańcy, przedszkolaki, zakonnicy, najbliższa rodzina. Zawsze otoczona oddanym zespołem specjalistów lekarsko-pielęgniarskich, sprawiała niemożliwe możliwym.

Maria Kietlińska zbudowała szczęśliwą rodzinę z Kazimierzem Kietlińskim, mając dwójkę dzieci oraz czwórkę wnuków. Swoim życiem pisała własną historię i opowiedziała to, co chciała przekazać. Jej serce zawsze rwało się do przodu. W pełnym rozpędzie zarażała swoją energią i życiem wszystkich wokół.

Zatrzymała się. Niezatrzymywalna.

Maria Kietlińska odeszła tak jak żyła – z chirurgiczną precyzją, o zachodzie słońca, 18 września 2019 roku, w dniu kolejnej rocznicy swojego ślubu.

Uroczystości pogrzebowe

Msza święta zostanie odprawiona 22 września (niedziela) o godz. 15.00 w kościele Św. Brata Alberta w Zamościu.

Złożenie urny z prochami nastąpi 23 września (poniedziałek) o godz. 15.00 w kolumbarium na Cmentarzu Wilanowskim w Warszawie.

Wolą zmarłej było, aby pieniądze przeznaczone na kwiaty przekazać na konto Stowarzyszenia Rakowiak.pl (oficjalna nazwa: Stowarzyszenie Pacjentów i Osób Wspierających Chorych na Guzy Neuroendokrynne z siedzibą w Warszawie). Numer konta bankowego: 86 2490 0005 0000 4530 3777 7997.

Najnowsze artykuły w kategorii „Wiadomości”

materiał nadesłany

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu – w Europie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu po raz kolejny weźmie udział w programach Unii Europejskiej.

Sylwester w Zamościu

Sylwester 2019/2020: wystąpi m.in. Golden Life

Znamy pierwsze szczegóły tegorocznej imprezy sylwestrowej w Zamościu. Jak dowiedział się Portal Zamojski, wystąpi m.in. zespół Golden Life.

fot. Adrian Such

Na Rynku Wielkim powstaje „Świetlny Labirynt”

Na Rynku Wielkim w Zamościu powstaje „Świetlny Labirynt” – nowa atrakcja na sezon zimowy.

fot. Adrian Such (archiwum)

Idzie zima. W Zamościu spadł pierwszy śnieg

Zima zbliża się wielkimi krokami. Tej nocy w Zamościu spadł pierwszy śnieg. Choć nie jest go dużo, w mieście ruszyła akcja odśnieżania ulic i chodników.