Maria Kietlińska 1954-2019

Nie żyje Maria Kietlińska – chirurg szczękowo-twarzowy, lekarz stomatolog, osobistość Zamościa i Zamojszczyzny. Odeszła wczoraj w wieku 65 lat.

Maria Kietlińska od 40 lat leczyła wszystkich i wszędzie. Jej niezatrzymywalna energia powodowała, że – poza swoją przychodnią czy zamojskimi szpitalami i innymi przychodniami – leczyła w szkołach, więzieniach, sierocińcach, klasztorach, domach pomocy i wszędzie tam, gdzie ludzie jej potrzebowali. Na fotelu stomatologicznym zasiadali u niej zarówno przechodnie z ulicy, jak i prezydenci, skazańcy, przedszkolaki, zakonnicy, najbliższa rodzina. Zawsze otoczona oddanym zespołem specjalistów lekarsko-pielęgniarskich, sprawiała niemożliwe możliwym.

Maria Kietlińska zbudowała szczęśliwą rodzinę z Kazimierzem Kietlińskim, mając dwójkę dzieci oraz czwórkę wnuków. Swoim życiem pisała własną historię i opowiedziała to, co chciała przekazać. Jej serce zawsze rwało się do przodu. W pełnym rozpędzie zarażała swoją energią i życiem wszystkich wokół.

Zatrzymała się. Niezatrzymywalna.

Maria Kietlińska odeszła tak jak żyła – z chirurgiczną precyzją, o zachodzie słońca, 18 września 2019 roku, w dniu kolejnej rocznicy swojego ślubu.

Uroczystości pogrzebowe

Msza święta zostanie odprawiona 22 września (niedziela) o godz. 15.00 w kościele Św. Brata Alberta w Zamościu.

Złożenie urny z prochami nastąpi 23 września (poniedziałek) o godz. 15.00 w kolumbarium na Cmentarzu Wilanowskim w Warszawie.

Wolą zmarłej było, aby pieniądze przeznaczone na kwiaty przekazać na konto Fundacji „Rakowiak.pl”: 86 2490 0005 0000 4530 3777 7997. W tytule przelewu można wpisać np. „Ś.p. Maria Kietlińska”.