II Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Zamościu

Na Rynku Wielkim w Zamościu trwa II Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Publikujemy zdjęcia.

Strajk jest częścią ogólnoświatowej akcji. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę polityków i mediów m.in. na „brak edukacji prośrodowiskowej w szkołach” oraz „brak polityki zmierzającej do zatrzymania degradacji środowiska naturalnego”.

Zgromadzenie rozpoczęło się kilka minut po godz. 10.00. Przed Ratuszem pojawiła się głównie młodzież, ale nie zabrakło też osób dorosłych. Niektórzy uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty, np. „Nasza planeta umiera”, „Najpierw natura, potem matura”, „Węgiel zabija naszą przyszłość”.

Strajk ma potrwać do godz. 12.00. W programie znalazły sie m.in. przemówienia, występy artystyczne, happeningi. Przygotowano też punkt edukacyjny. Jedna z kawiarni zaoferowała bezpłatną kawę, herbatę i lemoniadę dla uczestników.

Kilka zdjęć z pierwszych minut strajku publikujemy poniżej.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.