Małgorzata Dybowska w Alei Sław

Małgorzata Dybowska, muzyk i pedagog, odsłoniła dziś (20 września) swoją tablicę w Alei Sław na ul. Grodzkiej w Zamościu. Wydarzenie miało uroczysty charakter – publikujemy bogatą fotorelację.

Dlaczego w tej edycji wybrano Małgorzatę Dybowską? — Jej działalność na przestrzeni ponad 30 lat na rzecz Zamościa miała i ma ogromny wpływ na kształtowanie się kulturalnego oblicza „Hetmańskiego Grodu” i przynosi naszemu miastu zaszczyt i prestiż – oceniła Teresa Madej, pomysłodawczyni i organizatorka Alei Sław w Zamościu, która poprowadziła dzisiejszą uroczystość.

Podczas uroczystości Małgorzacie Dybowskiej towarzyszył Tadeusz Wicherek – dyrektor Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

Tablicę z napisem „Małgorzata Dybowska muzyk pedagog” wykonał artysta rzeźbiarz Bartłomiej Sęczawa. Po symbolicznym odsłonięciu tablicy Małgorzata Dybowska otrzymała gromkie brawa oraz pierwsze gratulacje.

List z gratulacjami od wiceministra kultury Jarosława Sellina odczytał wiceminister finansów Leszek Skiba, który przyjechał dziś do Zamościa na konferencję zorganizowaną przez Unię Szefów Firm Zamojszczyzny.

List z gratulacjami od marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego odczytała Maria Gmyz, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Małgorzacie Dybowskiej pogratulowały też władze miasta – prezydent Zamościa Andrzej Wnuk oraz Damian Miechowicz, dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość, jednocześnie prezes LOT „Zamość i Roztocze”.

Gratulacje złożyła też dyrekcja Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu – Tadeusz Wicherek i Anna Gruszkiewicz.

W trakcie uroczystości podziękowano wszystkim partnerom i sponsorom, którzy dotychczas wspierali Aleję Sław (zarówno tę edycję, jak i poprzednie). Szczególne podziękowania otrzymały restauracje Bohema i Skarbiec Wina.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił kwartet smyczkowy Namysłowiaków w składzie: Anna Piwko, Magdalena Magoń, Tomasz Nadolski, Katarzyna Kot-Tymura. Ponadto swój koncert dla Małgorzaty Dybowskiej zagrał Sambor Dudziński – zamościanin, aktor, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista.

Małgorzata Dybowska znalazła też czas na pamiątkowe zdjęcia.

Wydarzenie objęli swoim patronatem honorowym: marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Portal Zamojski był patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

Krótką biografię Małgorzaty Dybowskiej opublikowaliśmy tutaj.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.