Już po raz jedenasty do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie wyruszyła pielgrzymka strażaków PSP i OSP z Zamościa i powiatu zamojskiego.

Pielgrzymka odbyła się w ostatnią niedzielę (22 września), a jej głównym celem była msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Mszę koncelebrowali: proboszcz sanktuarium ks. prał. Eugeniusz Derdziuk oraz ks. kan. Andrzej Chmaj, kapelan powiatowy strażaków. Po mszy strażacy udali się do kaplicy św. Rocha.

W pielgrzymce wzięło udział ok. 350 strażaków, m.in. st. bryg. Mirosław Michoński – zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Zamościu, druh Kazimierz Mielnicki – prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zamościu, dh Mariusz Branecki, dh Sławomir Bartnik, dh Piotr Koczułap – wiceprezesi Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zamościu, a także płk w st. spocz. Mieczysław Skiba. Strażakom towarzyszyli parlamentarzyści i samorządowcy: Sławomir Zawiślak – poseł na Sejm RP, Stanisław Grześko – starosta zamojski, burmistrzowie i wójtowie z powiatu zamojskiego.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.