Już po raz jedenasty do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie wyruszyła pielgrzymka strażaków PSP i OSP z Zamościa i powiatu zamojskiego.

Pielgrzymka odbyła się w ostatnią niedzielę (22 września), a jej głównym celem była msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Mszę koncelebrowali: proboszcz sanktuarium ks. prał. Eugeniusz Derdziuk oraz ks. kan. Andrzej Chmaj, kapelan powiatowy strażaków. Po mszy strażacy udali się do kaplicy św. Rocha.

W pielgrzymce wzięło udział ok. 350 strażaków, m.in. st. bryg. Mirosław Michoński – zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Zamościu, druh Kazimierz Mielnicki – prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zamościu, dh Mariusz Branecki, dh Sławomir Bartnik, dh Piotr Koczułap – wiceprezesi Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zamościu, a także płk w st. spocz. Mieczysław Skiba. Strażakom towarzyszyli parlamentarzyści i samorządowcy: Sławomir Zawiślak – poseł na Sejm RP, Stanisław Grześko – starosta zamojski, burmistrzowie i wójtowie z powiatu zamojskiego.

Najnowsze artykuły w kategorii „Wiadomości”

Piotr Zając i Paweł Fajdek

Paweł Fajdek z gratulacjami od władz Zamościa

Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość, czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem, odwiedził Zamość, by spotkać się z władzami miasta i kibicami.

źródło: rawpixel.com (archiwum)

Piwo będzie droższe? Rząd chce podnieść akcyzę

Aż o 10 procent, a nie 3 procent jak zapowiadano przed wyborami parlamentarnymi, ma wzrosnąć akcyza na piwo i inne wyroby alkoholowe.

fot. Adrian Such

Zamość otrzymał czujniki jakości powietrza

Miasto Zamość, z inicjatywy Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”, otrzymało cztery czujniki jakości powietrza ufundowane przez Veolię Wschód.

źródło: zamosc.pl

Znamy skład Młodzieżowej Rady Miasta Zamość

Młodzieżowa Rada Miasta Zamość, wybrana na kadencję 2019-2021, rozpoczęła swoją działalność. Podajemy jej skład, w tym nazwiska osób zasiadających w prezydium Rady.