Podsumowanie 44. ZLT

W ostatnią sobotę (28 września) w Zamojskim Domu Kultury odbyła się pierwsza część podsumowania 44. edycji Zamojskiego Lata Teatralnego.

Dyrektor ZDK Janusz Nowosad złożył podziękowania festiwalowej publiczności, sponsorom i partnerom. Ogłosił też wynik głosowania publiczności na najlepszy spektakl 44. edycji ZLT. Buławę Hetmańską 2019 otrzyma Teatr Polonia za spektakl pt. „Zapiski z wygnania”. — Właśnie ten teatr zainauguruje 45. Zamojskie Lato Teatralne 20 czerwca 2020 roku – zapowiada Katarzyna Figura z ZDK.

W ramach podsumowania 44. edycji ZLT artyści Sceny InVitro zaprezentowali spektakl pt. „A recipe for Leonard Cohen (Przepis na Cohena)”.

Warto dodać, że 14 października o godz. 18.00, również w ZDK, odbędzie się druga część podsumowania, tym razem ze spektaklem „Cesky Diplom" w wykonaniu Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Wstęp bezpłatny – zaproszenia będą wydawane w sekretariacie ZDK od najbliższego piątku (4 października).

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.