Antoni Rusinek, Kornelia Wróblewska, Rafał Zwolak

Dziś na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się konferencja prasowa trójki kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Spotkanie było poświęcone seniorom i służbie zdrowia.

W konferencji przed Ratuszem wzięli udział kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 7 (Zamość, Chełm, Biała Podlaska): Kornelia Wróblewska (nr 3 na liście KO), Rafał Zwolak (nr 6 na liście KO) oraz Antoni Rusinek (nr 22 na liście KO). Kandydaci mówili o programie dla seniorów oraz problemach ze służbą zdrowia.

Wróblewska o seniorach

Dziś jest wyjątkowy dzień, ponieważ obchodzimy Święto Seniora. Z tej okazji chcieliśmy życzyć wszystkim seniorom w Polsce – a w okręgu chełmsko-zamojskim szczególnie – pogody ducha, zdrowia, samych radosnych dni, radości z rodziny, dzieci, wnuków. Aby ta starość i czas na emeryturze była czasem mile spędzanym – zaczęła Kornelia Wróblewska, posłanka PO-KO. — Z tej okazji dzisiaj w całej Polsce kandydaci Koalicji Obywatelskiej robią konferencje prasowe poświęcone m.in. właśnie tematowi seniorów – dodała Wróblewska.

Następnie posłanka Wróblewska przedstawiła program wyborczy Koalicji Obywatelskiej dla seniorów. Wśród obietnic znalazły się: sieć asystentów seniora, comiesięczne czeki opiekuńcze, opaski monitorujące życie, pakiet darmowych usług dla domu, darmowa profilaktyka, trzynasta emerytura zagwarantowana co roku, emerytury zwolnione z PIT (pod warunkiem kontynuowania aktywności zawodowej), pensja bez PIT (pod warunkiem rezygnacji z jednoczesnego pobierania emerytury), akcje Skarbu Państwa dla seniorów za długi staż pracy.

Zwolak i Rusinek o służbie zdrowia

Dzisiaj o 4.00 rano stanąłem w kolejce do lekarza. Nie po to żeby dostać się do specjalisty, ale żeby porozmawiać z ludźmi. Stało tam kilkadziesiąt osób czekających w kolejce w nocy, aby dostać się do specjalisty. Głównie rozmawiają o kiepskiej służbie zdrowia i swoich problemach ze zdrowiem. Od samego czekania można się tam rozchorować – powiedział Rafał Zwolak, radny Rady Miasta Zamość.

Za lukrowaną kurtyną kłamstw, które pokazuje TVP, toczy się prawdziwy dramat Polaków umierających, ciężko chorych, tracących swoich bliskich, bo jak mają uratować ich puste obietnice rządu? – dodał Zwolak.

Pieniądze na służbę zdrowia są marnowane. Jest poważny problem organizacyjny. To głównie w organizacji leży sprawa „uzdrowienia” służby zdrowia (…). Nie wiem czy jest to rozsądne, żeby dyrektorami szpitali byli wybitni lekarze. A może są potrzebni zwyczajni menadżerowie? – rozważał Antoni Rusinek, podając przykłady z własnego życia, takie jak kłopot z zapisaniem się do lekarza „z wyprzedzeniem”.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.