Padwa Zamość zwyciężyła 35:25 (17:15) z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w meczu 3. kolejki pierwszej ligi piłki ręcznej, który odbył się w ostatni piątek (4 października) w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak relacjonuje Padwa Zamość, do 40. minuty pojedynek Padwy z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski był wyrównany. Później, w ciągu zaledwie kilku minut, drużyna z Zamościa zostawiła miejscowych daleko w tyle. Ostatecznie Padwa wygrała z KSZO 35:25 (17:15) i nadal może szczycić się mianem lidera.

Jak ten mecz komentują zawodnicy? — Wbrew końcowemu wynikowi nie był to dla nas łatwy mecz. KSZO to naprawdę mocny rywal i do 40 minuty wcale nie byliśmy pewni swego. Niejedna drużyna straci tu jeszcze punkty. Mieliśmy trochę wahań, ale potrafiliśmy w decydującym momencie pokazać jakość. Po raz kolejny pokazaliśmy też, że jesteśmy drużyną, a dla takich wspaniałych kibiców warto grać i wygrywać – skomentował Paweł Puszkarski, zawodnik Padwy.

Zadowolony jest również trener. — Ten mecz pokazał, jak ważnym ogniwem stał się dla nas Bartek Skiba. Zagrał na własną odpowiedzialność z niedoleczoną kostką, ale pokazał, że jest twardy. W drugiej połowie już cały zespół zasłużył na wyróżnienie. Kilka szybkich ataków i bardzo skutecznych obron spowodowały, że KSZO nie było w stanie nam już nic zrobić – podsumował Marcin Czerwonka.

Już w najbliższą sobotę (12 października) Padwa Zamość podejmie Azoty-Puławy II. Mecz odbędzie się w hali OSiR w Zamościu, początek o godz. 16.00.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.