Miasto Zamość, z inicjatywy Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”, otrzymało cztery czujniki jakości powietrza ufundowane przez Veolię.

Oficjalne przekazanie czujników odbyło się dziś rano przed schodami Ratusza, w obecności mediów. W spotkaniu wzięli udział: Piotr Zając – wiceprezydent miasta, Łukasz Kwiatkowski ze Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”, a także przedstawiciele Veolii – Andrzej Piotrowski i Roman Trześniowski.

Spółka przekazała miastu cztery czujniki jakości powietrza. — Czujniki będą zlokalizowane na mapie w internecie. Każdy będzie mógł zobaczyć w trybie online jak wygląda jakość powietrza w Zamościu – powiedział Andrzej Piotrowski. — Dobrze, że ten temat nie będzie już tematem tabu w naszym mieście. Będziemy mogli informować mieszkańców o jakości powietrza – podkreślił Roman Trześniowski.

Czujniki pojawią się na terenach placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Orlej, Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Sienkiewicza, Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Prusa, Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Kalinowej. — Chcemy we własnym zakresie kupić pięć takich urządzeń – tak, aby na każdym z osiedli takie czujniki były i na bieżąco informowały o jakości powietrza – zapowiedział Piotr Zając.

To jednak nie koniec starań Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom” o czyste powietrze w mieście. — Dzisiaj powołujemy Zamojski Alarm Smogowy. Będzie to nieformalna grupa społeczna, apolityczna, która będzie zajmować się stricte walką o dobre powietrze w Zamościu. Liczymy na współpracę nie tylko z firmą Veolia i samorządem, ale też innymi firmami, które chcą przyłączyć się do tej działalności, walki o czyste powietrze w Zamościu – poinformował Łukasz Kwiatkowski.

Najnowsze artykuły w kategorii „Wiadomości”

materiał nadesłany

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu – w Europie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu po raz kolejny weźmie udział w programach Unii Europejskiej.

Sylwester w Zamościu

Sylwester 2019/2020: wystąpi m.in. Golden Life

Znamy pierwsze szczegóły tegorocznej imprezy sylwestrowej w Zamościu. Jak dowiedział się Portal Zamojski, wystąpi m.in. zespół Golden Life.

fot. Adrian Such

Na Rynku Wielkim powstaje „Świetlny Labirynt”

Na Rynku Wielkim w Zamościu powstaje „Świetlny Labirynt” – nowa atrakcja na sezon zimowy.

fot. Adrian Such (archiwum)

Idzie zima. W Zamościu spadł pierwszy śnieg

Zima zbliża się wielkimi krokami. Tej nocy w Zamościu spadł pierwszy śnieg. Choć nie jest go dużo, w mieście ruszyła akcja odśnieżania ulic i chodników.