Miasto Zamość, z inicjatywy Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”, otrzymało cztery czujniki jakości powietrza ufundowane przez Veolię.

Oficjalne przekazanie czujników odbyło się dziś rano przed schodami Ratusza, w obecności mediów. W spotkaniu wzięli udział: Piotr Zając – wiceprezydent miasta, Łukasz Kwiatkowski ze Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”, a także przedstawiciele Veolii – Andrzej Piotrowski i Roman Trześniowski.

Spółka przekazała miastu cztery czujniki jakości powietrza. — Czujniki będą zlokalizowane na mapie w internecie. Każdy będzie mógł zobaczyć w trybie online jak wygląda jakość powietrza w Zamościu – powiedział Andrzej Piotrowski. — Dobrze, że ten temat nie będzie już tematem tabu w naszym mieście. Będziemy mogli informować mieszkańców o jakości powietrza – podkreślił Roman Trześniowski.

Czujniki pojawią się na terenach placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Orlej, Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Sienkiewicza, Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Prusa, Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Kalinowej. — Chcemy we własnym zakresie kupić pięć takich urządzeń – tak, aby na każdym z osiedli takie czujniki były i na bieżąco informowały o jakości powietrza – zapowiedział Piotr Zając.

To jednak nie koniec starań Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom” o czyste powietrze w mieście. — Dzisiaj powołujemy Zamojski Alarm Smogowy. Będzie to nieformalna grupa społeczna, apolityczna, która będzie zajmować się stricte walką o dobre powietrze w Zamościu. Liczymy na współpracę nie tylko z firmą Veolia i samorządem, ale też innymi firmami, które chcą przyłączyć się do tej działalności, walki o czyste powietrze w Zamościu – poinformował Łukasz Kwiatkowski.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.