Dziś (21.11) w Ratuszu osiem par z Zamościa otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Medale zostały przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, a wręczył je prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Medale otrzymały następujące pary z Zamościa: Lucyna Bober i Aleksander Bober, Urszula Cios i Jerzy Cios, Łucja Czochrowska i Mieczysław Czochrowski, Zofia Hałas i Jan Hałas, Anna Kania i Krzysztof Kania, Teresa Matyjaszczyk i Antoni Matyjaszczyk, Maria Mazur i Henryk Mazur, Zofia Sudołowicz i Jan Sudołowicz.

Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta, Urząd Miasta Zamość zachęca wszystkie pary z Zamościa, które posiadają długi staż małżeński (minimum 50 lat), do kontaktu z Urzędem Stanu Cywilnego: Rynek Wielki 13, tel. 84 530 03 60 lub 84 530 03 61.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.