Domek dla jeży

Na terenie Zamościa ustawiono cztery domki dla jeży – pożytecznych, objętych ścisłą ochroną zwierzaków, które mają przed sobą najtrudniejszą porę roku.

Domki zostały ustawione w miejskim parku i na Plantach, bo – jak tłumaczą władze miasta – własnie tam jeże są najczęściej widywane.

Przestronne, ciepłe domki zbudowała Castorama, która po raz kolejny chętnie włączyła się w działania ekologiczne prowadzone w Zamościu. (…) Domki będą zamaskowane w taki sposób, by wyglądem przypominały zwierzętom ich naturalną kryjówkę. W kilku innych miejscach będą usypane stosiki z liści, by również tam jeże znalazły schronienie na zimę – informują miejscy urzędnicy. I nie wykluczają, że w kolejnych latach takich domków dla jeży będzie więcej.

Jednocześnie na stronie miasta ukazał się apel o następującej treści: „Zachęcamy mieszkańców, by przy jesiennych porządkach nie uprzątali całkowicie liści na zimę, a pozostawiali je zgrabione w jednym miejscu, właśnie z myślą o jeżach”.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.