Sławomir Ćwik

Na naszych oczach niszczone są resztki Trybunału Konstytucyjnego – tak zamojski radny Sławomir Ćwik skomentował kandydatury Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów TK.

W środę (20.11) sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zajmowała się wnioskami Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wyboru Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na stanowiska sędziów Trybunału Konstytucyjnego. — Po zaprezentowaniu kandydatur posłowie przeszli do zadawania pytań. Po serii pytań odpowiadała Krystyna Pawłowicz. Stanisław Piotrowicz nie odpowiedział na pytania, bo Marek Ast zdecydował w tym momencie o przerwaniu dyskusji. Wywołało to ostry sprzeciw posłów opozycji zasiadających w komisji – informuje portal tvn24.pl.

Jak donoszą ogólnopolskie media, obie kandydatury zostały zaopiniowane pozytywnie, w obu przypadkach głosami 16 posłów.

Na naszych oczach niszczone są resztki Trybunału Konstytucyjnego. PiS wskazał nie tylko najbardziej kontrowersyjnych kandydatów, ale w dodatku Pawłowicz i Piotrowicz nawet nie spełniają wymogów co do wieku, ustanowionych przez sam PiS – skomentował Sławomir Ćwik, radny Rady Miasta Zamość.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.