Ponad 9 tysięcy złotych udało się zebrać w trakcie i po uroczystościach pogrzebowych śp. Marii Kietlińskiej – poinformowała nas rodzina zmarłej.

Maria Kietlińska – chirurg szczękowo-twarzowy, lekarz stomatolog, osobistość Zamościa i Zamojszczyzny – odeszła 18 września w wieku 65 lat. Wolą zmarłej było, aby pieniądze przeznaczone na kwiaty przekazać na rzecz Stowarzyszenia Rakowiak.pl (oficjalna nazwa: Stowarzyszenie Pacjentów i Osób Wspierających Chorych na Guzy Neuroendokrynne z siedzibą w Warszawie). Zgodnie z wolą zmarłej, pieniądze były zbierane do puszki, a także bezpośrednio na konto bankowe.

„Ta zbiórka to jest właśnie cała mama”

Jak poinformowała nas dzisiaj rodzina Marii Kietlińskiej, do puszki udało się zebrać 5884,50 zł, na konto – 3460,00 zł, łącznie – 9344,50 zł. — Ta zbiórka to jest właśnie cała mama. Bezkompromisowo skuteczna w każdym działaniu, nawet kiedy już jej z nami nie ma – podkreśla jej syn Kajetan Kietliński.

Historia tej zbiórki jest taka, że mama poprosiła, żeby na pogrzebie nie było kwiatów, że jej do niczego nie posłużą. Natomiast bardzo znacząca kwota, którą wszyscy podarowaliśmy, pomoże innym w leczeniu z choroby, z którą się mama wiele lat zmagała. Dziękujemy wszystkim, że szanując wolę Marii Kietlińskiej pomogliście jej nadal działać – dodaje Kajetan Kietliński.

W imieniu zarządu i członków Stowarzyszenia dziękujemy za darowiznę na rzecz naszej statutowej działalności – czytamy na stronie Rakowiak.pl.

1% podatku na rzecz Rakowiak.pl

Stowarzyszenie Pacjentów i Osób Wspierających Chorych na Guzy Neuroendokrynne jest organizacją pożytku publicznego. Stowarzyszeniu można podarować 1% podatku dochodowego, wpisując do PIT następujący KRS: 0000241505. Rachunek bankowy stowarzyszenia to: 86 2490 0005 0000 4530 3777 7997.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.