26 listopada w Zamościu odbył się finał III Konkursu z Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw. Publikujemy nazwiska laureatów.

Konkurs został zorganizowany przez Uczelnię Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu. Był skierowany do uczniów klas maturalnych szkół ponadpodstawowych z Zamościa i regionu, kształcących młodzież w branży ekonomicznej lub zawodzie technik ekonomista. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 129 osób, z czego 25 zakwalifikowało się do finału, który odbył się 26 listopada. Finaliści rozwiązywali zadania z rachunkowości i finansów przedsiębiorstw przygotowane w formie testu komputerowego.

Kto na podium?

Zwyciężczynią konkursu została Martyna Kryń z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Drugie i trzecie miejsce należało do uczennic ZSP nr 1 w Zamościu – Sylwii Oryszczak (II miejsce) i Aleksandry Głąb (III miejsce).

— W naszej uczelni zdobędą państwo wiedzę m. in. z zakresu obsługi finansowej i rozliczania podmiotów gospodarczych, prowadzenia ksiąg rachunkowych, zarządzania finansami, ubezpieczeń i bankowości. Wiedzę zdobędziecie w 25 procentach na wykładach i aż w 75 procentach na zajęciach praktycznych – powiedziała dr inż. Maria Kierepka, dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych UPZ. Przypomniała również, że w trakcie studiów można uzyskać bezpłatnie certyfikat księgowy C.I.K.

Sponsorami nagród w konkursie byli: Bank BPS S.A. oddział w Zamościu, Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu, PGE Dystrybucja S.A. oddział w Zamościu oraz PC Partner Kancelaria Biegłego Rewidenta Piotr Cybula w Krakowie. Poczęstunek dla uczestników konkursu przygotowali: Cukiernia Mariusza Wasila w Zamościu oraz Ewa Kruk, właścicielka restauracji Skarbiec Wina i Karczmy Zamojszczyzna. Nagrody wręczyli: rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski oraz dyrektor ZSP nr 1 w Zamościu Sylwia Horoszkiewicz.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.