26 listopada w Zamościu odbył się finał III Konkursu z Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw. Publikujemy nazwiska laureatów.

Konkurs został zorganizowany przez Uczelnię Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu. Był skierowany do uczniów klas maturalnych szkół ponadpodstawowych z Zamościa i regionu, kształcących młodzież w branży ekonomicznej lub zawodzie technik ekonomista. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 129 osób, z czego 25 zakwalifikowało się do finału, który odbył się 26 listopada. Finaliści rozwiązywali zadania z rachunkowości i finansów przedsiębiorstw przygotowane w formie testu komputerowego.

Kto na podium?

Zwyciężczynią konkursu została Martyna Kryń z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. Drugie i trzecie miejsce należało do uczennic ZSP nr 1 w Zamościu – Sylwii Oryszczak (II miejsce) i Aleksandry Głąb (III miejsce).

— W naszej uczelni zdobędą państwo wiedzę m. in. z zakresu obsługi finansowej i rozliczania podmiotów gospodarczych, prowadzenia ksiąg rachunkowych, zarządzania finansami, ubezpieczeń i bankowości. Wiedzę zdobędziecie w 25 procentach na wykładach i aż w 75 procentach na zajęciach praktycznych – powiedziała dr inż. Maria Kierepka, dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych UPZ. Przypomniała również, że w trakcie studiów można uzyskać bezpłatnie certyfikat księgowy C.I.K.

Sponsorami nagród w konkursie byli: Bank BPS S.A. oddział w Zamościu, Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu, PGE Dystrybucja S.A. oddział w Zamościu oraz PC Partner Kancelaria Biegłego Rewidenta Piotr Cybula w Krakowie. Poczęstunek dla uczestników konkursu przygotowali: Cukiernia Mariusza Wasila w Zamościu oraz Ewa Kruk, właścicielka restauracji Skarbiec Wina i Karczmy Zamojszczyzna. Nagrody wręczyli: rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski oraz dyrektor ZSP nr 1 w Zamościu Sylwia Horoszkiewicz.

Najnowsze artykuły w kategorii „Wiadomości”

materiał nadesłany

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu – w Europie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu po raz kolejny weźmie udział w programach Unii Europejskiej.

Sylwester w Zamościu

Sylwester 2019/2020: wystąpi m.in. Golden Life

Znamy pierwsze szczegóły tegorocznej imprezy sylwestrowej w Zamościu. Jak dowiedział się Portal Zamojski, wystąpi m.in. zespół Golden Life.

fot. Adrian Such

Na Rynku Wielkim powstaje „Świetlny Labirynt”

Na Rynku Wielkim w Zamościu powstaje „Świetlny Labirynt” – nowa atrakcja na sezon zimowy.

fot. Adrian Such (archiwum)

Idzie zima. W Zamościu spadł pierwszy śnieg

Zima zbliża się wielkimi krokami. Tej nocy w Zamościu spadł pierwszy śnieg. Choć nie jest go dużo, w mieście ruszyła akcja odśnieżania ulic i chodników.