Dziś Czarny Piątek (ang. Black Friday), czyli dzień wyprzedaży i rabatów w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. O czym warto pamiętać podczas robienia zakupów?

Konsumenci powinni pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które obowiązują każdego dnia, również w Black Friday.

Po pierwsze, sprzedawca nie ma obowiązku przyjmować zwrotów towarów zakupionych w sklepach stacjonarnych, ale są sklepy, które to umożliwiają. Warto zapytać sprzedawcę jeszcze przed zakupem, czy zwrot będzie możliwy.

Po drugie, zwrot bez podania przyczyny w ciągu 14 dni jest możliwy, jeśli konsument zrobił zakupy przez internet, a drugą stroną transakcji jest przedsiębiorca.

Po trzecie, wadliwy produkt zakupiony w atrakcyjnej cenie można reklamować. Nie ma znaczenia, że towar został przeceniony, chyba że przyczyną obniżki była ta konkretna wada i klient został o niej poinformowany przed zakupem.

W przypadku wątpliwości można zadzwonić na infolinię konsumencką pod numerem 801 440 220 lub 22 290 89 16. W przypadku konkretnych problemów, lepiej skontaktować się z Inspekcją Handlową lub właściwym miejscowo rzecznikiem konsumentów. Numer do Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Zamościu: 84 677 24 22.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.