Protest przed sądem w Zamościu

Dziś wieczorem w Zamościu, podobnie jak w wielu innych miejscowościach w Polsce, odbył się protest „w obronie niezawisłości sędziowskiej”.

Protest odbył się dziś po godz. 16.00 na placu przed budynkiem Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego przy ul. Wyszyńskiego. Uczestnicy domagali się respektowania trójpodziału władzy i uszanowania niezawisłości sędziowskiej. Przynieśli ze sobą flagi narodowe i europejskie oraz różne transparenty, m.in. „Wolne sądy”, „Murem za Juszczyszynem”, „Robimy to dla wszystkich solidarnie z sędziami” „Stop cenzurze”.

To już nie są internetowe przepychanki, oratorskie popisy polityków z telewizorów, sprawy jakiegoś zamkniętego środowiska. To groźby, niszczenie ludzi, wymuszanie posłuszeństwa. Nierealne dla zwykłego człowieka sytuacje i bezpodstawne zarzuty, które mają jeden cel: zmusić nas wszystkich do posłuszeństwa. Bo kiedy politycy w całości opanują sądy, nic ich nie powstrzyma przed narzuceniem każdej i każdemu swojej woli. Zdobycie i utrzymanie władzy. Tylko na tym zależy obecnie tym, którzy niszczą niezależnych sędziów – napisali organizatorzy w zaproszeniu na protest.

Uczestnicy wygłosili następujące postulaty:

1) Apelujemy do sędziów Sądu Najwyższego o jak najszybsze wykonanie wyroku TSUE z 19 listopada i rozstrzygnięcie, czy osoby powołane przez upolitycznioną KRS są sędziami.
2) Apelujemy do sądów o wstrzymanie się od opiniowania kandydatur dla upolitycznionej neoKRS.
3) Apelujemy do sędziów – przykład Pawła Juszczyszyna – żeby byli odważni.
4) Apelujemy do sojuszników i sojuszniczek w walce o prawa człowieka do wspólnej mobilizacji w obronie niezależnych sądów.
5) Apelujemy do osób, których postępowania toczą się lub będą toczyć się w sądach, o solidarność w opanowywaniu chaosu prawnego.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.