Zima zbliża się wielkimi krokami. Tej nocy w Zamościu spadł pierwszy śnieg. Choć nie jest go dużo, w mieście ruszyła akcja odśnieżania ulic i chodników.

Opady śniegu były prognozowane od kilku dni, więc drogowcy nie mogli być zaskoczeni. Za zimowe utrzymanie dróg w mieście odpowiada Zarząd Dróg Grodzkich wraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Śnieg padał z przerwami przez całą noc. Nad ranem, około godz. 5.00, na ulice Zamościa wyjechał sprzęt odśnieżający. — Miasto jest podzielone na cztery rejony, kolejność odśnieżania jest różna, dlatego prosimy pieszych i kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość – czytamy w komunikacie na stronie miasta.

Całodobowy dyżur telefoniczny jest pełniony pod numerem: 789 284 471.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.