Na Rynku Wielkim w Zamościu powstaje „Świetlny Labirynt” – nowa atrakcja na sezon zimowy.

Jak poinformowały nas władze miasta, do labiryntu będzie można wejść, a w jego wnętrzu spacerowicze odnajdą wiele świecących ozdób. Ponadto na Rynku Wielkim stoją już inne, sprawdzone dekoracje – tradycyjna choinka, a obok niej słynny napis „I love Zamość”. Zakończyła się także budowa lodowiska przed Ratuszem.

Premiera świątecznych iluminacji, w tym „Świetlnego Labiryntu”, odbędzie się 6 grudnia o godz. 18.00. Tego samego dnia ma ruszyć lodowisko i rozpocząć się trzydniowe powitanie zimy. Więcej o imprezie piszemy tutaj.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.