„Akademia Zamojska 2019” – to tytuł wystawy zdjęć, których autorem jest Mirosław Chmiel. Wernisaż odbył się dziś (6.12) w Muzeum Zamojskim.

„Akademia Zamojska 2019” to dokumentacja fotograficzna przedstawiająca stan budynku dawnej Akademii przed oddaniem go do rewitalizacji. Projekt powstał w ramach stypendium otrzymanego od prezydenta Zamościa. — Na wystawie zaprezentowana jest tylko część materiału fotograficznego zgromadzonego podczas realizacji projektu – podkreślił Mirosław Chmiel w zaproszeniu na wystawę.

Uroczysty wernisaż z udziałem autora odbył się dziś o godz. 16.00 w Muzeum Zamojskim przy ul. Ormiańskiej 24. Przy okazji otwarcia wystawy, komplety płyt ze wszystkimi zdjęciami otrzymali do dowolnego wykorzystania: Małgorzata Bzówka – wiceprezydent Zamościa, Andrzej Urbański – dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu, a także przedstawiciel Archiwum Państwowego w Zamościu.

Mirosław Chmiel – informacje o autorze

Mirosław Chmiel – artysta fotografik AFRP, członek rzeczywisty Fotoklubu RP. Kurator galerii fotografii „Galeria Mała” w ZDK oraz wystaw w Hotelu Mercure, Hotelu Arte i Morandówce. W 1976 roku, wraz z grupą pasjonatów fotografii, założył Zamojską Grupę Fotografików, która obecnie działa pod nazwą: Zamojska Grupa Fotograficzna Grupa Twórcza. Autor ponad 50 wystaw indywidualnych i uczestnik ok. 200 wystaw zbiorowych. W 2018 roku otrzymał medal Za Zasługi dla Fotografii Polskiej.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.