Dziś wieczorem na Rynku Wielkim w Zamościu odbyło się oficjalne otwarcie „Świetlnego Labiryntu” – nowej atrakcji na sezon zimowy.

„Świetlny Labirynt” stoi w rogu Rynku Wielkiego, w miejscu letnich koncertów. Do labiryntu można wejść, a w jego wnętrzu znajduje się wiele świecących ozdób. Oficjalna premiera odbyła się dziś o godz. 18.00, gromadząc tłumy spacerowiczów. We wspólnym odliczaniu wraz z mieszkańcami Zamościa wziął udział prezydent Andrzej Wnuk. Labirynt będzie można podziwiać codziennie od godz. 16.00 do północy.

Choinka i inne dekoracje

„Świetlny Labirynt” to nie jedyna dekoracja świąteczna na Rynku Wielkim, bowiem nie zabrakło też tradycyjnej choinki, słynnego napisu „I love Zamość” i dużej bombki do selfie. Ponadto na Ratuszu wyświetlany jest napis „Wesołych Świąt”.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.