Dziś w Zamościu rozgrywany jest IX Turniej Mikołajkowy w halowej piłce nożnej z udziałem m.in. miast partnerskich na Ukrainie. Publikujemy fotorelację z ceremonii otwarcia w hali OSiR.

W turnieju biorą udział piłkarze z roczników 2007 i młodszych – z Zamościa (AMSPN „Hetman” Zamość, DKS „Gaudium” Zamość), Łucka i Żółkwi (ukraińskich miast partnerskich Zamościa) oraz innych zaproszonych klubów z Polski.

Ceremonia otwarcia turnieju odbyła się po godz. 9.30 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na samym początku wysłuchano hymnów narodowych Polski i Ukrainy.

Ceremonię poprowadziła Małgorzata Farion w towarzystwie Świętego Mikołaja (w tej roli wystąpił Wojciech Suchowicz).

W ceremonii wzięli udział m.in. przedstawiciele duchowieństwa, władz samorządowych oraz instytucji, które wsparły organizację turnieju.

Dodatkową atrakcją dla zawodników i zaproszonych gości był występ Zespołu Tańca Nowoczesnego „Raptis” z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu.

Na zakończenie wszyscy zasiedli na trybunach do wspólnego zdjęcia.

Rozgrywki sportowe są przeprowadzane w dwóch miejscach: w hali OSiR oraz hali ZSP nr 5. Uroczyste podsumowanie turnieju odbędzie się o godz. 16.00 w hali OSiR.

Do wspólnego kibicowania zapraszają organizatorzy: Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość oraz Miasto Zamość. Patronat honorowy: biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek oraz prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Portal Zamojski jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.