Mariusz Błaszczak w Hrubieszowie

Dziś w Hrubieszowie odbyła się podwójna uroczystość wojskowa z udziałem m.in. dowódcy WOT gen. dyw. Wiesława Kukuły, wicepremiera Jacka Sasina oraz szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Uroczystość była podwójna, bowiem przysięgę wojskową połączono z promocją podoficerską. W wydarzeniu wzięli udział żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, ich rodziny, mieszkańcy Hrubieszowa, a także przedstawiciele władz samorządowych i środowisk kombatanckich. Obecni byli również: dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła, wicepremier Jacek Sasin, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Przysięga wojskowa

W trakcie uroczystości 83 osób złożyło przysięgę wojskową, tym samym zasilając szeregi 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. — Chcemy wzmacniać Wojska Obrony Terytorialnej. (…) Będziemy rozwijać nie tylko ilościowo, ale również jakościowo te oddziały – zapewnił Jacek Sasin.

Promocja podoficerska

Tuż po przysiędze, 44 żołnierzy WOT odebrało tzw. patenty podoficerskie po odbyciu kursu „SONDA”. — Wojska Obrony Terytorialnej rozwijają się liczebnie, ale rozwijają się także jeżeli chodzi o umiejętności, jeżeli chodzi o ćwiczenia. Dziś byliśmy świadkami promocji na stopień podoficerski. Rozwija się służba – to jest bardzo dobra informacja dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Przypomnijmy – 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, jako pierwsza w WOT, w kwietniu bieżącego roku zaczęła realizację projektu „SONDA”, aby budować swoją kadrę podoficerską. Do tej pory patenty podoficerskie odebrało 117 lubelskich „terytorialsów”. Czwarta edycja projektu ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.