Dziś w Zamościu zainaugurowano budowę 96 mieszkań przy ul. Parkowej w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Przewidywany termin oddania inwestycji to IV kwartał 2021 roku.

Osiedle powstanie na niespełna hektarowej działce wskazanej przez samorząd, między ulicami Parkową, Konwaliową i Chłodną w zachodniej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie bloków wybudowanych przez zamojskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Będzie składało się z sześciu czterokondygnacyjnych budynków o dwuspadowych dachach zaprojektowanych z uwzględnieniem lokalnych warunków krajobrazowych i charakteru otaczającej zabudowy. Średni metraż powstających mieszkań będzie wynosił blisko 55 m kw., a dominującym typem w strukturze będzie M3. Do każdego mieszkania na parterze przewidziano ogródek.

Wprowadzi się tu 96 rodzin. Te 96 rodzin to 96 szans na rozwój Zamościa, 96 szans na rozwój talentów jakie tkwią w tych rodzinach. Zależy nam na rozwoju Polski Wschodniej. Zależy nam żeby ściągać tu inwestycje i takie programy jak „Mieszkanie Plus” – powiedział Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.

Po długim czasie, długim ze względu na procedury, bo chęci były po obu stronach ogromne, udało nam się wszystko dopiąć i wbijamy dziś łopatę. Chcę żebyśmy dalej z takim zapałem pracowali, żeby więcej „Mieszkań Plus” powstawało w Zamościu – przyznał prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Z ankiet przeprowadzonych w Zamościu wynika, że mamy 6 rodzin chętnych na jedno mieszkanie, dlatego to nie jest nasze ostatnie słowo – zapowiedział Mirosław Barszcz, prezes zarządu PFR Nieruchomości, spółki odpowiedzialnej za realizację programu.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma budowlana API Sp. z o.o. Przewidywany termin oddania mieszkań to IV kwartał 2021 roku. Więcej informacji o programie „Mieszkanie Plus” można uzyskać na stronie mieszkanieplus.gov.pl.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.