Studenci Uczelni Państwowej w Zamościu zdominowali tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w tenisie stołowym, zajmując wszystkie miejsca na podium.

W mistrzostwach, które odbyły się 6 grudnia, Paweł Kozieł zdobył złoto, Łukasz Jarocki srebro, zaś Arkadiusz Żuk brąz. Wszyscy trzej medaliści są studentami UPZ na kierunku turystyka i rekreacja. Ich trenerem jest Piotr Kostrubiec.

Finały kobiet zdominowały zawodniczki z Lublina, ale również tutaj nie zabrakło zamojskiego akcentu. Złoty medal zdobyła Patrycja Waszczuk, reprezentantka AZS UMCS Lublin, która występuje w pierwszoligowej drużynie PWSZ Zamość.

Medale i nagrody wręczył zawodnikom rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski.

Podium mężczyzn:

I miejsce: Paweł Kozieł – UPZ
II miejsce: Łukasz Jarocki – UPZ
III miejsce: Arkadiusz Żuk – UPZ

Podium kobiet:

I miejsce: Patrycja Waszczuk – UMCS w Lublinie
II miejsce: Sylwia Sołtysik – UMCS w Lublinie
III miejsce: Joanna Kuchnio – Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.