Piotr Bartnik, dyrektor Książnicy Zamojskiej

Dziś w Książnicy Zamojskiej odbyło się uroczyste podsumowanie 11. edycji akcji „Czytam i rysuję z energią”, w tym konkursu plastycznego pod hasłem „Energetyczny Zamość”.

Program „Czytam i rysuję z energią” zainicjowano jesienią 2009 roku. Od samego początku wspiera go PGE Dystrybucja SA Oddział Zamość. Jak informują organizatorzy, przedsięwzięcie jest skierowane do dzieci w wieku 5 i 6 lat, a jego celem jest „promocja czytelnictwa dziecięcego” oraz „edukacja z zakresu bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej i urządzeń zasilanych energią elektryczną”.

Tegoroczna edycja ruszyła 1 października. Dzieci czytały wierszyki, bajki i opowiadania związane tematycznie z energią elektryczną, a ponadto poznawały zasady bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami zasilanymi prądem.

W ramach akcji zorganizowano też konkurs plastyczny „Energetyczny Zamość”. Do konkursu zgłoszono 165 prac. Ich oceny dokonała komisja w składzie: Magdalena Cieplechowicz-Buczak, Agnieszka Majewska, Joanna Kołtun.

Uroczyste podsumowanie w Książnicy Zamojskiej

Dziś w Książnicy Zamojskiej odbyło się uroczyste podsumowanie akcji. Zgromadzonych gości powitał Piotr Bartnik, dyrektor Książnicy Zamojskiej. Gościem specjalnym był Mateusz Tymura – absolwent białostockiej Akademii Teatralnej, reżyser teatralny, aktor, lalkarz, animator kultury, założyciel Teatru Latarnia w Białymstoku.

Prace konkursowe można oglądać w holu Książnicy Zamojskiej. Nazwiska laureatów i wyróżnionych opublikowaliśmy w osobnym artykule kilka dni temu.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.