W Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu odbyła się IV edycja turnieju języka angielskiego dla przedszkolaków „Where is Santa?”.

Turniej odbył się w ostatni piątek (13 grudnia). Uczestniczyły w nim 5-osobowe drużyny z 12 zamojskich przedszkoli. Rywalizację obserwowali: Alicja Dubel – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7, Teresa Sołowiej – przewodnicząca Zarządu Osiedla „Promyk”, a także nauczyciele z przedszkoli biorących udział w turnieju.

W ramach turnieju rozegrano pięć konkurencji. — Zadania nie były łatwe. Należało przygotować zdrową sałatkę dla Mikołaja z papierowych owoców, przyporządkować zwierzęta do odpowiednich pomieszczeń na planie mieszkania Mikołaja, ułożyć w odpowiedniej kolejności zestaw zadań dla Mikołaja na urlopie, wykazać się zręcznością celnie rzucając piłeczką do pojemnika, rozwiązać świąteczne sudoku – informuje Anna Sokalska-Wosiek ze Szkoły Podstawowej nr 7.

I dodaje: — Drużyny świetnie radziły sobie w poszczególnych konkurencjach i pokazały, że język obcy wcale im obcy nie jest. Wszystkie te zmagania zostały docenione przez wyczekiwanego Mikołaja, który przybył z workiem pełnym cukierków i nagród.

Wyniki turnieju są następujące:

I miejsce – Przedszkole „Słoneczko” w Zamościu
II miejsce – Przedszkole Miejskie nr 8 w Zamościu
III miejsce – Przedszkole „For Kids” w Zamościu

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.