W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

Protest rozpoczął się o godz. 18.00. Uczestnicy stoją na placu przed budynkiem Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego przy ul. Wyszyńskiego, aby – jak informują – zaprotestować przeciwko „planowanym restrykcjom wobec sędziów”. Mają ze sobą flagi narodowe i europejskie oraz transparenty. Wśród manifestantów są m.in. niektórzy radni miejscy, a także były prezydent Zamościa Marcin Zamoyski.

Aktualizacja: protest zakończony.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.

Centrum przesiadkowe przy ul. Peowiaków w Zamościu

Miasto Zamość otrzymało „Kryształową Cegłę”

Miasto Zamość otrzymało „Kryształową Cegłę” w konkursie na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.