Czujnik jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

Koszt jednego czujnika to 1586,70 zł brutto, natomiast miesięczny abonament za utrzymanie pięciu czujników wyniesie 369 zł brutto. — Urządzenia mierzą stężenie pyłów PM 10, PM 2,5, PM 1, a dodatkowo wskazują temperaturę, wilgotność powietrza i wartość ciśnienia atmosferycznego – informuje Urząd Miasta Zamość.

Jak podano w komunikacie, czujniki zainstalowano w następujących lokalizacjach: Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Lwowska 15), Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Zamoyskiego 4), Młodzieżowy Dom Kultury (ul. Kamienna 20), Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Królowej Jadwigi 8), Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami (ul. Kołłątaja 1).

Przypomnijmy – 14 listopada br. firma Veolia Wschód Sp. z o.o., z inicjatywy Stowarzyszenia „Zamość – Nasz Wspólny Dom”, przekazała Miastu Zamość cztery takie urządzenia. Odczyty można śledzić na bieżąco na mapie aplikacji Airly.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.

Centrum przesiadkowe przy ul. Peowiaków w Zamościu

Miasto Zamość otrzymało „Kryształową Cegłę”

Miasto Zamość otrzymało „Kryształową Cegłę” w konkursie na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.