Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Wieszaki będą dostępne w każdy dzień tygodnia, 24 godziny na dobę. Ubrania na wieszakach może zostawiać każda osoba. Do skorzystania z pomocy zachęcają napisy „Marzniesz? Weź sobie ubranie!”.

Na początek wybrano trzy lokalizacje: przy kościele Św. Brata Alberta (ul. Dembowskiego 24), przy Osiedlowym Dom Kultury „Okrąglak” (ul. Wyszyńskiego 28a), a także w Parku Miejskim (od ul. Królowej Jadwigi).

Przypomnijmy – w Zamościu przy kościele Św. Brata Alberta działa też jadłodzielnia „Spichlerz Brata Alberta”, czynna codziennie w godz. 16.00-19.00. Więcej o zamojskiej jadłodzielni oraz idei dzielenia się żywnością mówił Łukasz Kamiński w styczniowym wywiadzie Daniela Czubary dla Portalu Zamojskiego.

Najnowsze wiadomości

13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Za nami 13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.

Centrum przesiadkowe przy ul. Peowiaków w Zamościu

Miasto Zamość otrzymało „Kryształową Cegłę”

Miasto Zamość otrzymało „Kryształową Cegłę” w konkursie na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.