13. Wigilia na Rynku Wielkim w Zamościu

Dziś (22.12) na Rynku Wielkim w Zamościu odbyła się tradycyjna, 13. Wigilia mieszkańców miasta pod hasłem „Bądźmy wszyscy razem”.

Część oficjalna rozpoczęła się o godz. 16.00. Poprowadził ją Janusz Kawałko. Prowadzący wspomniał śp. Małgorzatę Czerniak, inicjatorkę zamojskich wigilii. Na zdjęciu za Januszem Kawałko: Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”.

Życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym złożyli (wg kolejności wystąpień): prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, europosłanka Beata Mazurek, wicepremier Jacek Sasin, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, a także biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek, który dodatkowo odczytał wigilijną Ewangelię wg św. Łukasza, poprowadził wspólną modlitwę i poświęcił opłatki.

Pod koniec części oficjalnej harcerze z Hufca Zamość przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Na zdjęciu: phm. Maciej Moryń, komendant hufca.

Wigilijne smakołyki przygotowali zamojscy restauratorzy, piekarze i cukiernicy. Do stołów z żywnością ustawiały się spore kolejki. Świąteczny klimat na Rynku Wielkim zapewniały dekoracje, m.in. choinka, iluminacje i bożonarodzeniowa szopka.

Wspólne kolędowanie

Przed częścią oficjalną, a także po jej zakończeniu, na scenie odbywało się wspólne kolędowanie. Jak informuje Zamojski Dom Kultury, na scenie wystąpiły następujące zespoły i reprezentacje: Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”, Akademia Rozwoju Talentu „Violinki”, Szkoła Muzyczna Yamaha, Chór Myśliwski „Knieja”, Grupa Wokalna „U Waleriana”, Młodzieżowy Dom Kultury, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem”, Urząd Miasta Zamość, Kresowe Bractwo Motocyklowe „Biały Kruk”, Zamojski Klub Morsa, Rotary Club Zamość Ordynacki, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”, Dzienny Dom i Klub „Senior+”.

Występy zapowiadali: Katarzyna Figura z Zamojskiego Domu Kultury oraz Łukasz Kot z Katolickiego Radia Zamość.

Patronami honorowymi 13. Wigilii na Rynku Wielkim w Zamościu byli: prezydent Zamościa Andrzej Wnuk oraz biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek.

Najnowsze wiadomości

Wieszaki przy „Okrąglaku” | fot. Adrian Such

„Marzniesz?? Weź sobie ubranie!” – akcja w Zamościu

Idzie zima. W związku z tym w kilku punktach Zamościa, z inicjatywy PGK Sp. z o.o., pojawiły się wieszaki na ubrania dla potrzebujących.

Czujnik jakości powietrza

Zamość ma kolejne czujniki jakości powietrza

W Zamościu zainstalowano kolejne czujniki jakości powietrza. Władze miasta poinformowały dziś (18.12) o zakupie pięciu takich urządzeń.

fot. Adrian Such

„Dziś sędziowie, jutro Ty” – protest w Zamościu

W Zamościu trwa protest pod hasłem „Dziś sędziowie, jutro Ty”. Podobne protesty zorganizowano w wielu innych miejscowościach w Polsce.

materiał nadesłany

Turniej o Puchar Dyrektora OSiR – publikujemy wyniki

W ostatnią sobotę (14.12) w Zamościu rozegrano halowy turniej piłki nożnej Orlików Starszych z rocznika 2009 o Puchar Dyrektora OSiR.

Centrum przesiadkowe przy ul. Peowiaków w Zamościu

Miasto Zamość otrzymało „Kryształową Cegłę”

Miasto Zamość otrzymało „Kryształową Cegłę” w konkursie na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.