Edukacja

Dziś (6 grudnia) obchodzone są mikołajki. Z tej okazji do Szkoły Podstawowej nr 7 zawitał nietypowy gość – święty Mikołaj.

Wczoraj w Zamościu odbył się finał II Konkursu z Rachunkowości i Finansów Przedsiębiorstw, zorganizowanego przez tutejszą Państwową Wyższą Szkołę Zawodową oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Galeria Twierdza w Zamościu organizuje warsztaty „Bezpieczne Dziecko w Centrum Handlowym” skierowane do dzieci w wieku 5-6 lat.

„Jesteśmy Polką i Polakiem” – to tytuł konkursu piosenki patriotycznej dla przedszkolaków, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7.

W Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak” przy ul. Wyszyńskiego powstał Klub Młodego Programisty, w którym do 2020 roku będą prowadzone bezpłatne zajęcia z programowania dla dzieci i ich rodziców.

9 listopada w Zamościu odbędzie się uroczysta gala podsumowująca projekt „Szkoły dla Niepodległej”. Jak informują organizatorzy, w wydarzeniu weźmie udział m.in. minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Uczniowie zamojskiego Ekonomika zbudowali robota, który zajął 2. miejsce w wojewódzkim konkursie „Lubelskie: Liga Robotyki”.

Jutro (18 października) w Zamościu odbędzie się uroczysta gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej, obchodzonego corocznie 14 października.

Przejścia dla pieszych przy kilku szkołach w Zamościu zostały specjalnie oznakowane. Inwestycję dofinansowała Fundacja ORLEN Dar Serca.

Biblioteka szkolna przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Zamościu, czyli popularnym „Ekonomiku”, ogłosiła akcję pt. „100 książek na 100-lecie niepodległości”. Na czym ona polega?