poniedziałek, 21.03.2016

W Zamościu odbyły się „EduTargi”. Tłumy gimnazjalistów w hali OSiR [zdjęcia]

„EduTargi” w hali OSiR w Zamościu
„EduTargi” w hali OSiR w Zamościu fot. Adrian Such

Zgodnie z naszą zapowiedzią, dziś w Zamościu odbyły się „EduTargi”, podczas których szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały swoją ofertę dla uczniów 3. klas gimnazjum.

Targi w hali OSiR otworzył prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. — Szczególnie cieszy nas tutaj obecność szkół zawodowych – powiedział zastępca prezydenta Andrzej Zastąpiło dodając, że liczba uczniów wybierających szkoły zawodowe rośnie i przewyższa już 50 proc., pokonując „ogólniaki”.

W wydarzeniu uczestniczyły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Zamościa, zarówno publiczne jak i prywatne. Większość przygotowała własne stoiska informacyjne, a na każdym z nich działo się coś ciekawego. Przykładem mogą być pokazy fryzjerskie na stoisku „Ekonomika” lub widowiskowe eksperymenty fizyczno-chemiczne pod czujnym okiem nauczycieli 2 LO.

Natomiast na scenie z telebimem zorganizowano spotkanie z ludźmi związanymi z Zamościem, którzy osiągnęli w życiu sukces – m.in. Michałem Rycajem (mistrzem dyscypliny „freestyle football”), Piotrem Wójcikiem z zespołu Solaris czy iluzjonistą Igorem Lewandowskim.

Targi rozpoczęły się o godz. 9.00 i potrwały kilka godzin.

© autor/źródło: Portal Zamojski; opracowanie/korekta: Portal Zamojski
Zobacz także:
…lub przejdź do: